niedziela, 14 lipca, 2024

Bransoletki na formalne okazje – srebrne czy złote?

Przygotowujesz się do ważnego dla Ciebie dnia, w którym musisz założyć formalny strój? W takich okolicznościach na pewno warto zastanowić się nad wyborem nie tylko odpowiedniej stylizacji, ale również na dopasowaniu konkretnej biżuterii. W związku z tym doskonałym pomysłem będzie bransoletka na rękę. Warto jednak sprawdzić, która będzie bardziej pasować – srebrna czy może jednak złota?

Strój formalny – co to znaczy?

W dzisiejszych kanonach mody, czasami ciężko jest określić, jaka stylizacja uważana jest za strój formalny. Okazuje się, że na pewno w taki nurt wpisuje się każdy ubiór, który będzie adekwatny na różne ważne wydarzenia, takie jak rozmowa kwalifikacyjna o pracę, czy też spotkanie biznesowe. W związku z tym masz już tutaj sporą podpowiedź tego, iż ma on jak najbardziej podkreślać Twoją kobiecość, ale jednocześnie powinien być bardziej stonowany.

Dlatego na ważny egzamin lub też spotkanie z kontrahentami raczej nie wybierzesz się w letniej sukience, szortach, czy luźnych jeansach. Świetnie natomiast sprawdzą się tutaj koszule, dopasowane sukienki midi, czy też spódnice ołówkowe. Na takie spotkanie lub inne ważne wydarzenie możesz wybrać się również w kombinezonie lub dopasowanych spodniach oraz marynarce.

Bransoletka dopasowana do formalnego stroju

Gdy już przyszedł czas na dopasowanie odpowiedniej biżuterii do formalnego stroju. Oczywiście najbezpieczniejszym krokiem będzie zdecydowanie się na srebrną bransoletkę, która wyróżni się delikatnością, a także brakiem dodatkowych zdobień. Jeżeli jednak zamierzasz podkreślić nieco swój styl, a także dodać nieco luksusu swojej stylizacji, to na pewno świetnym pomysłem będą srebrne bransoletki z kamieniami szlachetnymi. Tutaj jednak warto uważać, aby nie popaść w przepych, dlatego zdecydowanie lepiej jest wybierać drobne kamienie, które zaakcentują Twoją stylizację, ale na pewno jej nie przytłoczą.

Może jednak zastanawiasz się nad złotą biżuterią, w tym również nad złotą bransoletką. Jak wiadomo, złoto jest dużo droższe w porównaniu do srebra i nadaje najwyższy wymiar elegancji. Dlatego jeżeli chcesz naprawdę założyć wyjątkowo formalny styl, to złota bransoletka będzie jak najbardziej adekwatną biżuterią. Pamiętaj jednak, że w przypadku złotej biżuterii nie stawiać już na dodatki, które wprowadzą zbyt dużo chaosu. Świetnie sprawdzą się zarówno delikatne bransoletki, ale także masywne, które będą dominować lub okażą się jedynym dodatkiem w Twojej stylizacji.

Biżuteria na wyczucie

Na pewno zauważysz, iż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaki rodzaj bransoletki sprawdzi się najlepiej w przypadku stroju formalnego. To czy zdecydujesz się na złotą lub srebrną bransoletkę, na pewno będzie zależeć między innymi od Twojego upodobania do wybranego metalu szlachetnego, typu urody, jaki reprezentujesz, a nawet od tego, jaki konkretnie strój formalny chcesz założyć. Na szczęście wybór bransoletek jest tak duży, iż z pewnością wybierzesz dla siebie idealną propozycję, która doskonale spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Podobne artykuły