niedziela, 26 maja, 2024

Czy można łączyć ze sobą biżuterię złotą i srebrną?

W Twojej szkatułce posiadasz pokaźną kolekcję biżuterii ze złota i srebra? Czy czasami zastanawiasz się, który rodzaj wybrać, ponieważ tak wiele z nich jest Twoimi ulubionymi, iż rzeczywiście ciężko jest Ci się zdecydować tylko na jeden rodzaj. Rzeczywiście warto mieć tutaj na uwadze, że w pewnych sytuacjach połączenie biżuterii srebrnej oraz złotej będzie jak najkorzystniejsze. Ale również możesz spotkać się z niektórymi sytuacjami, gdzie konkretnych rodzajów biżuterii lepiej ze sobą nie łączyć.

Kiedy można łączyć ze sobą biżuterię złotą i srebrną?

Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad tym, jaką biżuterię złotą i srebrną chcesz ze sobą połączyć, a właściwie które z nich będą do siebie najbardziej pasować, to warto na pewno wybierać do takiej mieszanej biżuterii stonowaną stylizację. Biżuteria wykonana z dwóch różnych metali szlachetnych z pewnością wzbudza wiele zamieszania. Dlatego takie połączenie pod żadnym pozorem nie będzie już pasować w przypadku sukienek lub innych ubiorów, które wyróżniają się bardzo dużym wzornictwem, przepychem w ozdobach oraz niesamowitym zróżnicowaniem w kolorach.

Kolejną poradą, z której możesz swobodnie skorzystać, jest tak naprawdę wybranie złota i srebra, które są do siebie zbliżone pod względem kolorystycznym. Wydaje Ci się to niemożliwe? A jednak, bez trudu znajdziesz biżuterię srebrną, która jest dodatkowo pozłacana lub też biżuterię wykonaną z białego złota. W związku z tym wybierając takie bransoletki, kolczyki lub pierścionki, rzeczywiście całość biżuterii noszonej przez Ciebie w danym dniu, będzie komponować się w jednolitą całość.

Kiedy nie łączyć ze sobą biżuterii złotej i srebrnej?

Jednak z drugiej strony nie zapominaj również o tym, że istnieje kilka sytuacji, w których takiej biżuterii lepiej ze sobą nie łączyć. Pierwszą z nich jest posiadanie starej biżuterii z licznymi zdobieniami, którą być może nawet po kimś odziedziczyłaś. W takich okolicznościach stare złoto oraz srebrna biżuteria są na tyle piękne, iż nie powinno się ich ze sobą mieszać, ale również nie powinno się ich ze sobą w żaden sposób łączyć z innymi rodzajami biżuterii.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest na pewno to, iż taka biżuteria, jeżeli jest bardzo zróżnicowana pod względem wykonania, to tutaj także zaleca się ostrożne łączenie lub nawet zaniechanie takiego zamiaru. Takim przykładem może być delikatny złoty łańcuszek, który będzie założony w towarzystwie masywnej srebrnej bransoletki wysadzanej drogimi kamieniami szlachetnymi. Ponieważ jeden rodzaj biżuterii będzie mocno przytłoczony tym drugim.

Mając już na uwadze wszystkie wskazówki, łączenie ze sobą biżuterii złotej ze srebrną nie powinno stanowić dla Ciebie większego problemu. W związku z tym możesz przejrzeć na spokojnie swoją szkatułkę, a nawet uzupełnić ją o zupełnie nowe zdobycze. W końcu już będziesz wiedziała, jaka biżuteria będzie pasować do tej, co masz, nawet jeżeli jest wykonana z całkowicie innego kruszcu. Pamiętaj również o tym, żebyś ostatecznie Ty czuła się w każdej biżuterii naprawdę dobrze, ponieważ staje się ona częścią Ciebie i Twojego stylu.

Podobne artykuły