piątek, 21 czerwca, 2024

Jak dobrać rozmiar bransoletki srebrnej?

Marzysz o pięknej bransoletce wykonanej ze srebra? Jak najbardziej możesz zakupić idealny model biżuterii bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to naprawdę bardzo dobra wiadomość. Ponieważ w internetowym sklepie jubilerskim możesz nie tylko zyskać atrakcyjniejszą cenę, ale przede wszystkim masz dostęp do naprawdę bogatych kolekcji. Warto jednak, abyś wiedziała, jak odpowiednio dopasować rozmiar bransoletki.

Dlaczego należy wymierzyć długość bransoletki srebrnej?

Być może popadasz w pewną wątpliwość, dlaczego nie możesz zakupić dowolnej bransoletki srebrnej. Okazuje się, że źle dopasowana bransoletka może sprawić znacznie więcej kłopotu, przez co nie będziesz mogła swobodnie cieszyć się z nabytej biżuterii. Jeżeli bransoletka srebrna będzie zbyt luźna, to może Ci spadać z nadgarstka. W konsekwencji możesz ją nawet zgubić! Natomiast zbyt ciasna bransoletka będzie nieprzyjemnie wrzynała się w Twoją skórę, powodując tym samym otarcia, a nawet mikrourazy. Ponadto trzeba przyznać, że dopasowana bransoletka będzie prezentować się idealnie.

Jak dobrać rozmiar bransoletki do swojego nadgarstka?

Jeżeli obawiasz się tego, iż dopasowanie bransoletki srebrnej do nadgarstka będzie skomplikowanym oraz trudnym zadaniem, to możesz być o to spokojna. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, dzięki którym bardzo szybko uporasz się z wymierzeniem swojego nadgarstka.

Istnieje kilka sposobów na to, aby dowiedzieć się, w jakim dokładnie rozmiarze potrzebujesz bransoletkę srebrną. Najszybszym i najlepszym sposobem jest tak naprawdę zmierzenie długości posiadanej już bransoletki. Zatem, jeżeli jesteś właścicielką takiej biżuterii, to wystarczy zmierzyć centymetrem krawieckim jej długość, a następnie zakupić bransoletkę srebrną o najbardziej zbliżonych wymiarach. Oczywiście ten sposób jak najbardziej sprawdzi się w sytuacji, gdy Twoja obecna bransoletka jest idealnie dopasowana do Twojego nadgarstka.

Innym rozwiązaniem jest zmierzenie Twojego nadgarstka. Możesz wykonać to całkowicie samodzielnie, ale na pewno o wiele łatwiej będzie, jeżeli ktoś Ci w tym pomoże. Pamiętaj jednak, aby nie oplatać ciasno centymetrem krawieckim nadgarstek, ale zostawić nieco luzu. Wtedy nie będziesz czuła dyskomfortu, o którym wspomniano wcześniej.

Jeżeli akurat nie dysponujesz centymetrem krawieckim, to świetnym sposobem będzie wykorzystanie tasiemki, sznurka lub kawałka wełnianej nitki. Taką tasiemką lub nitką oplatasz nadgarstek, a następnie zaznaczasz na odpowiednim kawałku odmierzoną długość. Następnie kładziesz tasiemkę na stole, tak aby tworzyła ona linię prostą, przykładając do niej zwykłą linijkę. Pamiętaj również, aby do tak odmierzonej tasiemki dodać od 1 do nawet 3 centymetrów. W zależności od tego, na jaką bransoletkę chcesz się zdecydować. Im będzie ona prostsza i delikatniejsza, tym mniej zapasu musisz dodać. Natomiast w przypadku bardzo masywnych bransoletek z wieloma zdobieniami, lepiej jest dodać do 3 cm. Wtedy zamówisz bransoletkę, która idealnie będzie leżała na Twoim nadgarstku. I to bez konieczności jej wcześniejszego przymierzania!

Podobne artykuły