niedziela, 26 maja, 2024

Jak nosić bransoletki?

Być może nawet takie pytanie wydaje Ci się nieco abstrakcyjne, ponieważ do tej pory sądziłaś, że bransoletkę po prostu się zakłada i nosi do wybranej stylizacji. Rzeczywiście przy tego typu biżuterii ciężko jest popełnić modowy błąd, jednak warto wiedzieć, jak łączyć ze sobą różnego rodzaju bransoletki, na której ręce lepiej jest je nosić, a także do jakiego rodzaju ubioru będą one pasować najbardziej.

Praktyczne porady w noszeniu bransoletek

Wydawać by się mogło, że nie ma większego znaczenia, na której ręce nosisz bransoletkę. Okazuje się jednak, że jednak taka porada może okazać się bardzo pomocna. Jeżeli bransoletki miałyby Ci przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, to z pewnością warto zdecydować się na to, aby bransoletki zakładać na rękę, którą nie wykonujemy praktycznie żadnych czynności. Jeżeli zatem jesteś praworęczna, to warto zakładać bransoletki na lewą rękę i odwrotnie. Inaczej takie bransoletki rzeczywiście mogą okazać się bardzo kłopotliwe, szczególnie przy pisaniu na komputerze.

Jak łączyć ze sobą bransoletki?

Jeżeli nie lubisz ograniczać się wyłącznie do jednej bransoletki, to z pewnością zastanawiasz się nad tym również, czy możesz łączyć ze sobą różnego rodzaju bransoletki. Okazuje się, że jest to nie tylko możliwe, ale nawet jeżeli lubisz podkreślać swój indywidualny styl, jak najbardziej możesz mieszać ze sobą bransoletki, które są wykonane z różnych materiałów.

Chociaż oczywiście srebrne i złote bransoletki mogą się ze sobą nieco gryźć, to jednak pod żadnym pozorem nie zapominaj o tym, że na metalach szlachetnych projektanci nie kończą swoich ciekawych prac. W przypadku tworzenia eleganckich i oryginalnych bransoletek chętnie wykorzystywane są między innymi kamienie szlachetne, drewno, żywica, a nawet suszone kwiaty. Dlatego, jeżeli będziesz łączyć ze sobą takie właśnie materiały, to możesz uzyskać naprawdę niecodzienną kolekcję bransoletek na swojej ręce.

Bransoletka – do czego nosić?

Kolejnym pytanie, jakie jest bardzo często zadawane przez właścicielki pięknych bransoletek, to przede wszystkim to, do jakich stylizacji powinny być noszone. Jeżeli ogólnie spojrzymy na bransoletki, to tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń pod tym względem. Właściwie do każdej stylizacji możesz z powodzeniem założyć bransoletkę. Jednak z drugiej strony nie zapominaj również o tym, że nie każda bransoletka będzie pasować do konkretnego ubioru.

W związku z tym warto mieć wyczucie w dopasowaniu odpowiednich materiałów, czy nawet po prostu kolorystyki, jaka została ujęta przy projektowaniu bransoletki. Pamiętaj, że delikatne bransoletki będą pasować praktycznie wszędzie. Jednak, jeżeli zamierzasz wybrać ciężką stylizację, w której na przykład będzie panować rockowy ubiór, to jednak delikatna bransoletka ze złota z serduszkiem może się nieco kłócić. Identycznie może być w przypadku zwiewnej, letniej sukienki lub sukni wieczorowej, do której chcesz założyć ciężką bransoletkę wysadzaną kamieniami szlachetnymi lub z licznymi charmsami. Tutaj również należy uważać z bransoletkami typu wire wrapping, chociaż jak wiadomo, czasami właśnie kontrowersyjne połączenia potrafią pozytywnie zaskoczyć.

Podobne artykuły